FAQ

Sep 17, 2018

Najczęsciej zadawane pytania- FAQ

W tym dziale możesz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania generalnie na temat portali randkowych, oraz portali przez nas porównywanych.

Dlaczego randki online?

Co jest ważne przy wyborze portalu randkowego?

Jak zabezbieczyć swoje dane osobowe?

Jak dużą kwotą powinienien przeznaczyć na randkowanie?

Jaki zachowywać się podczas randkowania online?

Nie ma tu mojego pytania- co mogę zrobić?

Dlaczego randki online?

Wielu ludzi pytało nas: "Dlaczego randkować przez internet"? Prosta odpowiedź jest taka "ponieważ jest to łatwy i miły sposób na poznanie kogoś nowego". Jednakże, z naszego punktu widzenia to nie jest dobre pytanie. Generalnie uświadomiliśmy sobie, że większość ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy o co chodzi w randkowaniu i jak wiele platform oraz społeczności randkowych istnieje obecnie. Portale randkowe w więkoszości starają się połączyć ludzi, ktrórzy myślą i działają podobnie aby umożliwić im poznanie nowej osoby. Internet ma tą zaletą, że pozwala na rozszerzenie zasięgu poszukiwań, udostępnia narzędzia ( takie jak: wiadomości, video rozmowy, itd) aby Twoje poszukiwania były bardziej ciekawe. Randkowanie online działa tak jak w prawdziwym życiu kiedy idziesz do baru ze znajomymi aby poznać nowych ludzi. A więc ponownie "dlaczego randki online": to świetny sposób aby poznać nowych ludzi, partnerów i przyjaciół a na dodatek można się świetnie bawić.

Co jest ważne przy wyborze portalu randkowego?

Pytanie to jest związane z tym "Dlaczego randki online": jest to bardzo ważne dla Ciebie abyś odpowiedział sobie na pytanie czego tak naprawdę szukasz. Istnieje tysiące portali randkowych online. Na dobry początek dobrze jest zapytać siebie samego czy szukasz przelotnej przygody czy raczej poważnej relacji. Mimo, że granice mogą się rozmazywać to jednak jest to bardzo ważny wyznacznik przy wyborze platformy randkowej. Po jednej stronie znajdziesz portale proponujące niezobowiązujące randki, z tysiącem profili do przeglądania, a na drugim końcu są tak zwane portale matchmakingowe pomagające Ci znaleźć bratnią duszę i miłośc Twojego życia. Śledząc nasze oceny różnych portali randkowych znajedziesz informacje na temat tego, jaki portal co oferuje.

Jak zabezpieczyć swoje dane osobowe?

Istnieją dwa bardzo ważne aspekty dotyczące bezpieczeństwa. Pierwszy z nich to bezpieczeństwo Twoich danych osobowych, włączając w to Twój adres mailowy, imię, dane płatności i wiele innych aspektów. Zawsze przeczytaj regulamin zanim się zarejestrujesz na portalu. Jeśli nie możesz odnaleźć regulaminu to z pewnością jest to znak aby wstrzymać się z rejestracją na portalu. Upewnij się, że strona jest w zgodzie z obowiązującym w Polsce prawem i portal wyjaśnia szczegółowo co robi z Twomi danymi osobowymi. Standardem powinno być, że portal nie będzie udostępniał Twoich danych trzecim osobom bez Twojej zgody i wiedzy.

Druga bardzo ważna sprawa to Twoje osobiste bezpieczeństwo. Tutaj możemy Ci tylko polecić aby zachować takie same środki ostrożności jak w realnych sytuacjach. Mimo, że generalnie randkownie online jest bezpieczne, to zawsze znajda się ludzie, którzy mogą próbować Cię wykorzystać czy oszukać. Dlatego radzimy Ci abyś stosował zdrowy rozsądek. Kilka rad: zawsze spotykaj się na pierwszą randkę w miejscu publicznym, informuj znajomych czy rodzine gdy idziesz na spotkanie z kimś nowym i nigdy nie podawaj prywatnych informacji a początku.

Jak dużą kwotą powinienien przeznaczyć na randkowanie?

Jest dużo różnych opcji, od 100% darmowych portali do płatnych serwisów, gdzie członkostwo może kosztować do ok. 200zł. To co wybierzesz zależy oczywieście od Twoich preferencji. Jednakże, jak wspomieliśmy powyżej, płatne randki online mogą się wiązać z tym, że nieuczciwe osoby, podszywające się pod portale randkowe próbują działać nieuczciwie.

Jaki zachowywać się podczas randkowania online?

Polecamy Ci ustawienie na swoim profilu ładnego i interesującego zdjęcia. Najlepszym sposobem poznania nowych ludzi jest na pewno załączenie zdjęcia, która przedstawia jaką jesteś osobą. Ponadto bądź szczery w tym jak siebie opisujeszmimo, że może być to kuszące aby udwać kogoś innego to ostatecznie takie zachowanie może przyczynić sie tylko do nieporozumień. Bądź sobą i na pewno znajdziesz kogoś podobnego do Ciebie.

Pondato uważamy, że zawsze lepiej jest być bezpośrednią osobą bez obrażania czy ranienia nikogo. Jeśli ktoś Ci się nie podoba, alebo jakieś zachowanie, zawsze jest to dobrze otwarcie powiedzeić, ale z zachowaniem zasad dobrego wychowania i bez obrażania nikogo.

Nie ma tu mojego pytania- co mogę zrobić?

Zapraszamy do kontaktu pod adresem jeśli masz pytania, które nie są zawarte w naszym FAQ:

E-mail: [email protected]

Prosimy jednak o danie nam trochę czasu na odpowiedź.